اظهارات دکتر سید محمد نظری مدیر‌کل راه و شهرسازی استان مازندران در خصوص نحوه برگزاری و میزان مشارکت در پنجمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان سازمان نظام کاردانی ساختمان استان

 

اظهارات دکتر سید محمد نظری مدیر‌کل راه و شهرسازی استان مازندران در خصوص نحوه برگزاری و میزان مشارکت در پنجمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان سازمان نظام کاردانی ساختمان استان

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران خبر داد: با رای اعضاء سازمان نظام کاردانی استان مازندران در انتخابات پنجمین دوره هیئت مدیره و بازرس سازمان، 9 عضو اصلی، پنج عضو علی‌البدل و دو عضو بازرس و یک عضو علی‌البدل مشخص شدند.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی، دکتر سید محمد نظری مدیر‌کل راه و شهرسازی استان مازندران در خصوص نحوه برگزاری و میزان مشارکت در پنجمین دوره انتخابات هیئت مدیره و بازرسان سازمان نظام کاردانی ساختمان استان اظهار کرد: به دلیل وجود شرایط شیوع ویروس کرونا، این دوره از انتخابات بصورت الکترونیکی با رعایت جوانب صیانت آرای محرمانه اعضا و تمهیدات لازم در خصوص نحوه احراز هویت رای دهندگان با استفاده از (شماره تلفن اختصاصی‌، کد عضویت و کد ملی) برگزار شد تا اعضای سازمان بتوانند مشارکت حداکثری داشته باشند.
وی بیان داشت: اعضای هیئت نظارت و هیئت اجرایی این انتخابات تمام تلاش خود را بمنظور برقرار نمودن فضای سالم انتخاباتی، مدیریتی قانونمند و برگزاری انتخاباتی منظم و مطابق با آئین‌نامه بعمل آوردند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران اذعان داشت: انتخابات پنجمین دوره هیئت مدیره و بازرسان سازمان نظام کاردانی استان مازندران از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۰ روز پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ با مشارکت 1186 نفر از اعضا سازمان برگزار شد که مازندران بالاترین سطح مشارکت در کشور را به خود اختصاص داد.
وی گفت: در این دوره از انتخابات هفت عضو اصلی در 9 رشته (عمران، نقشه‌برداری، ترافیک، معماری، شهرسازی، تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی) و 5 عضو علی‌البدل در رشته‌های (عمران، معماری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی)، همچنین 2 عضو اصلی بازرس و یک علی البدل مشخص شد.
رئیس دستگاه نظارت بر پنجمین دوره انتخابات هئیت مدیره هیات مدیره و بازرسان سازمان نظام کاردانی ساختمان استان مازندران افزود، انتخابات به صورت الکترونیکی و با مشارکت ۳۱ درصدی اعضا ( بالاترین سطح مشارکت در کشور ) برگزار گردید و در نهایت نتایج آرا به شرح ذیل اعلام شد:
در رشته عمران : حسن سیف پور میر با 567 رای - اردشیر اشکوریان ثانی با 338 رای به عنوان اعضای اصلی گروه عمران و مهدی رضوانی ولوکلایی با 199 رای عنوان عضو علی البدل گروه عمران حائز بیشترین رای ماخوذه شده اند .
در گروه نقشه برداری : حسن ذبیحی با 515 رای به عنوان عضو اصلی و عباسعلی سرخی با 174 رای به عنوان عضو علی البدل گروه نقشه برداری انتخاب شده اند .
در گروه ترافیک : میرسیف اله رهبریان با 204 رای به عنوان عضو گروه ترافیک انتخاب شد.
در گروه برق : شعبانعلی احمدنژاد با 563 رای به عنوان اعضای اصلی و مهدی زمانی با 325 رای با عنوان عضو علی البدل گروه برق حائز بالاترین رای ماخوذه شده اند .
در گروه مکانیک : نوید دربان جعفری با 508 رای به عنوان عضو اصلی و حسن سعادتی اصل با 238 رای به عنوان عضو علی البدل گروه مکانیک انتخاب شدند .
در گروه معماری : احمد اکبری با 502 رای – عباس اکبرزاده با 320 رای به عنوان اعضای اصلی و حسین یونسی راد با 149 رای با عنوان علی البدل گروه معماری حائز بالاترین رای ماخوذه شده اند .
در گروه شهرسازی : سمیه پاکمنش با 208 رای با عنوان عضو گروه شهرسازی دارای بیشترین رای از مجموع آرای ماخوذه شده و موفق شد به هیات مدیره سازمان نظام کاردانی ساختمان استان مازندران راه پیدا کند .
بازرسین : مهرداد سالار با 424 رای و محمد علی علیزاده 400 رای با عنوان اعضای اصلی و مهدی بزان 267 رای عنوان علی البدل گروه بازرسین حائز بالاترین رای ماخوذه شده اند .
دکتر نظری در پایان با توجه به لزوم ارتقا جایگاه کاردان‌ها در سیستم نظام فنی کشور و استفاده بیشتر از این حرفه در زنجیره خدمات مهندسی ابراز امیدواری کرد: تا با انتخابات بعمل آمده و مشخص شدن نمایندگان حرفه‌ای اعضا سازمان، شاهد ارتقاء کیفی در رعایت حقوق اجتماعی‌، خدمات‌رسانی به اعضاء و رعایت دقیق قوانین و مقررات ملی ساختمان باشیم